دسته‌هابهترین زمان مصرف فسفر مایع

انتخاب بهترین زمان مصرف کود فسفر مایع معجزه گر

بهترین زمان مصرف کود فسفر مایع معجزه گر

در استفاده از کودها و مکملهای فسفاته کارشناسان کشاورزی همواره تاکید فراوانی در انتخاب بهترین زمان مصرف کود فسفر مایع دارند ، چرا که این مهم تاثیر فوق العاده ای بر بهبود راندمان تولید و کیفیت محصول دارد ، بنابراین بایستی دقت و توجه لازم را برای تنظیم زمان مناسب مصرف کود فسفر مایع معجزه گر را در نظر داشت تا از مصرف بی رویه و یا کمتر از میزان لازم گیاه پیشگیری نمود .

بهترین زمان مصرف کود فسفر مایع معجزه گر

برای تمام محصولات زراعی همیشه باید از بدو رویش ، گیاه را تقویت نمود . شاید به جرات بتوان گفت بهترین زمان مصرف کود فسفر مایع در اوایل رشد است،  چرا که باعث افزایش ریشه زایی، اصلاح خاک و آزاد کردن عناصر مورد نیاز و ضروری گیاه شده که بیشتر این عناصر در خاک به شکل بلوکه شده و غیر قابل جذب وجود دارند و محلول فسفر معجزه گر ، جذب آنها را توسط گیاه تسهیل می نماید ،در آن صورت سرعت رشد گیاه افزایش چشمگیری خواهد یافت .

علاوه بر موارد بالا ، تجربه ثابت کرده است که مصرف کود فسفر مایع معجزه گر با تقویت بافت ریشه و افزایش وسعت سطح برگ به سبب راه اندازی و تقویت مکانیزمهای ساخت ATP  در فرآیند فتوسنتز سبب می شود که سطح مقاومت و سازگاری گیاه نسبت به بسیاری از تنشهای محیطی از جمله تنش خشکی، حمله قارچها و سایر بیماریها، و . . ‌. تا حد قابل قبولی افزایش یابد .

زمان مناسب مصرف کود فسفر مایع برای باغات

نکته قابل توجه در خصوص استفاده از کود فسفر مایع معجزه گر برای باغات این است که مصرف این کود مایع در دو نوبت توصیه می شود ، مرحله اول از انتهای زمستان است که مصرف این کود سبب بهبود توسعه ریشه و در نتیجه استارت رشدی بهتر در بهار خواهد شد و مرحله دوم قبل از شکوفه دادن درختان است.
تاکید بر محلولپاشی این کود قبل از شکوفه دادن به پیشگیری از ریزش شکوفه است هر چند انجام محلولپاشی قبل از این مرحله سبب افزایش گل انگیزی و پیشگیری از ریزش شکوفه ها می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *